„Przyszłość ma swoje korzenie w przeszłości”

 

 

W dniu 8 listopada uczniowie ZS w Wilamowicach obejrzeli program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów z okazji Narodowego Świeta Niepodległości pt.:”Stacja Wolność”.

Tegoroczny pomysł przedstawienia wiązał się ściśle z przytoczonym wyżej  mottem. Stąd na scenie pojawili się kosmici – mieszkańcy fikcyjnej planety Termorii, którzy poznawali historię naszej ojczyzny, by nauczyć się patriotyzmu i demokracji. W swej nietypowej podróży w czasie i przestrzeni odwiedzili wirtualne muzeum. Była to zarówno dla młodzieży, jak i Termorian lekcja historii Polski i odpowiedzialności za losy świata. Dlatego stroje „kosmiczne”zostały przygotowane przez uczniów z surowców wtórnych. Faktem jest bowiem, iż dbałość o nasze środowisko to jeden z przejawów współczesnego patriotyzmu.

Podczas szkolnej  uroczystości odśpiewaliśmy hymn państwowy, czym włączyliśmy się do

kolejnej edycji programu: „Niepodległa do Hymnu”.

Program artystyczny „Stacja Wolność” został przedstawiony jeszcze raz w dniu 11 listopada 2019 roku mieszkańcom Wilamowic podczas środowiskowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym miasteczku