Jest nam niezmiernie miło poinformować całą społeczność szkolną, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobry wynik w ostatnich zawodach sportowych. W rozgrywanych w Wilamowicach mistrzostwach gminy w koszykówce chłopcy wywalczyli podwójne mistrzostwo! Obie drużyny- chłopców młodszych w Igrzyskach Dzieci oraz chłopców starszych w Igrzyskach Młodzieży- nie miały sobie równych.

W zawodach klas V i VI nasza drużyna wygrała półfinał z Dankowicami wynikiem 20:0, kolejny półfinał wygrały Pisarzowice. W meczu o trzecie miejsce lepsi  od Dankowic okazali się reprezentanci Hecznarowic. Nasza reprezentacja w finale, po zaciętej walce pokonał skromnie, aczkolwiek zasłużenie, Pisarzowice. Finałowe spotkanie rozstrzygnęliśmy wynikiem 4:2 na naszą korzyść. Brawo!

W Igrzyskach Młodzieży chłopcy z naszej szkoły ograli Hecznarowice 22:8 w pierwszym półfinale. W drugim meczu półfinałowym Dankowice okazały się lepsze od Pisarzowic. Mecz o miejsce trzecie wygrała drużyna z Hecznarowic, wyprzedzając tym samym Pisarzowice. W finale emocji nie brakowało… Dramatyczna kocówka- prowadzenie Dankowic 4:3- była efektem nerwowej gry i wynikającej z niej nieskuteczności naszej drużyny. O ostatecznym sukcesie zadecydowała zimna krew, którą wykazaliśmy się w końcowych sekundach i rzut „za dwa” który zapewnił zwycięstwo!

Warto podkreślić, że mistrzowski tytuł w Igrzyskach Młodzieży został wywalczony przez naszych uczniów piąty raz z rzędu! Od roku szkolnego 2015/2016 nieprzerwanie wygrywamy tą rywalizację w naszej gminie. Niemniej jednak pragniemy pogratulować obu drużynom zdobycia najwyższego stopnia podium. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i ambitną postawę, życząc jednoczenie jak najlepszego wyniku w półfinale powiatu bielskiego.

Szymon Szymański

Tomasz Tomasiewicz

cof
cof

cof
sdr
sdr
cof
cof