Dzień 25 listopada, jak co roku, był okazją do spotkania z najmłodszymi czytelnikami w bibliotece z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci odwiedziły bibliotekę ze swoimi ulubionymi pluszakami i uczestniczyły w zajęciach czytelniczych. W trakcie zajęć poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki dotyczące przyjaciół Kubusia Puchatka, oglądały wystawkę książek o misiach oraz gazetkę „Misie – bohaterowie bajek”. Na zakończenie spotkania czytelnicy wysłuchali fragmentu książki Janiny Porazińskiej pt. „Pamiętnik Czarnego Noska„. Przedstawia ona historię pewnego niesfornego misia. Ukochany przez kolejne pokolenia dzieci Czarny Nosek przeżywa mnóstwo przygód, czasem zabawnych, a czasem niebezpiecznych. Poznaje wielu przyjaciół, którzy ratują go z niejednej opresji.

Jednym z głównych celów zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci.