Dnia 5 grudnia 2019 r. uczniowie klas trzecich  wybrali się  na wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego „ Felis” w Brzeszczach.  Celem wyjazdu  było poznanie pracy weterynarza,  zdobycie wiedzy na temat pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie prawidłowych postaw   w  stosunku do zwierząt.  Zwierzęta  są żywymi istotami, które też chorują, więc wymagają pomocy i leczenia. Lekarze weterynarii opowiedzieli  o swojej pracy, omówili potrzeby zwierząt domowych i przedstawili  sposoby ich  pielęgnacji. Uczniowie dowiedzieli się o konieczności szczepień ich ulubieńców i zachowania zasad higieny po każdej zabawie ze zwierzaczkiem. Wszyscy chętnie opowiadali o swoich ulubieńcach i zadawali specjalistom mnóstwo pytań. Ponadto uczestnicy wyjazdu mieli możliwość poznania narzędzi lekarskich używanych w weterynarii i zwiedzenia pomieszczeń przychodni. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się  laboratorium oraz   sala operacyjna dla zwierząt wyposażona nowoczesną aparaturę, m.in.:  w podgrzewany stół operacyjny, aparat EKG,  rentgen,  USG,  aparat monitorujący funkcje życiowe pacjenta i in.  Dzieci widziały kotka po zabiegu, a także królika, który był przygotowywany do operacji.
W przychodni jest również  salon  pielęgnacji zwierząt, w którym uczniowie oglądali kąpiel pieska, uczestniczyli w czesaniu  i przyglądali się suszeniu jego sierści. Pani groomer opowiedziała  o innych zabiegach,   które oferuje salon dla milusińskich, np. czyszczenie uszu, przycinanie pazurków, trymowanie czy przygotowywanie psów do wystaw.
Dziękujemy Panu Damianowi Korczykowi za umożliwienie zwiedzenia Przychodni Weterynaryjnej „Felis”  oraz za ciekawe i pouczające zajęcia.

M. Bloch, B. Biesik.