W dniu 10 i 11 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się „Warsztaty Mydlarskie” dla uczniów klas pierwszych oraz IV-VI. Zajęcia miały na celu wyzwolić kreatywność  oraz wyobraźnię, a także dokładność i cierpliwość w oczekiwaniu na kolejne etapy tworzenia mydełka. Każdy mógł wybrać sobie: kształt, kolor, zapach, by stworzyć własny niepowtarzalny wzór.  Uczestnicy dekorowali prace ozdobami  typu: ziarna kawy, kryształki soli himalajskiej, suszone łatki kwiatów, muszelki, ziarna chia – mając przy tym wiele radości. Potem samodzielnie każdy  zapakował swój wyrób do celofanowych woreczków ozdabiając kolorową kokardką. Uczniowie w każdej chwili mogli liczyć na pomoc i fachową radę prowadzących zajęcia.

Nie bez powodu wybrano termin tuż przed świętami. Taki własnoręcznie wykonany drobiazg, to doskonały prezent  na każdą okoliczność, a przede wszystkim pod choinkę.

Monika Fojcik, Renata Nowak, Alina Kajta-Bożek