W dniach 11 i 12 grudnia mijającego roku odbywały się zawody gminne w mini piłce ręcznej młodszych dziewcząt i chłopców oraz w piłce ręcznej dziewcząt starszych. W pierwszym terminie rywalizowali chłopcy. W stawce 4 zespołów uplasowali się na dobrym, drugim miejscu, przegrywając tylko jeden mecz z drużyną gospodarzy- Pisarzowicami. Pozostałe dwa mecze pewnie i wysoko wygrali- odpowiednio z drużyną Starej Wsi 10:3 oraz Hecznarowicami 14:7.

12 grudnia, również w Pisarzowicach rozgrywały turniej dziewczęta. Młodsze reprezentantki naszej szkoły również wywalczyły tytuł wicemistrzyń gminy Wilamowice. Podobnie jak chłopcy, uległy w pierwszym starciu koleżankom z Pisarzowic, zwyciężając w kolejnym z reprezentantkami szkoły w Starej Wsi.

Dziewczęta starsze mimo nawiązania walki w obu swoich meczach musiały przełknąć gorycz porażki i zajęły trzecie miejsce, za Pisarzowicami oraz Dankowicami. Na starcie w Igrzyskach Młodzieży zabrakło reprezentacji Hecznarowic oraz Starej Wsi.

Wszystkim uczennicom i uczniom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Nikomu nie można odmówić ambicji i zaangażowania. Gratulujemy podwójnego wicemistrzostwa! Może wynik starszej drużyny dziewcząt nie do końca zadowala, niemniej jednak nasi uczniowie, co warto podkreślić, startują we wszystkich zawodach międzyszkolnych.

 

Szymon Szymański

Tomasz Tomasiewicz

cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
dav
dav