W środę, 5 lutego rozegrano zawody w piłce ręcznej chłopców o mistrzostwo gminy w ramach Igrzysk Młodzieży. Zawody odbyły się w Pisarzowicach i wystartowały w nich wszystkie szkoły. Pięć szkolnych reprezentacji rywalizowało o awans do kolejnego etapu- półfinału powiatu. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Nasi reprezentanci na początek rozgromili Hecznarowice- 15:5, w kolejnym meczu wygraliśmy ze szkołą ze Starej Wsi- 7:4. Już po pierwszej serii gier widać było, że nasza drużyna głównego konkurenta do zwycięstwa będzie miała w reprezentacji szkoły z Pisarzowic.

Tak też się okazało. Mecz z Pisarzowicami był bardzo wyrównany, prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. W końcowych fragmentach prowadziliśmy 4:3, rywale nie dawali za wygraną, ale nasza drużyna mimo dobrej postawy straciła czwartą bramkę. Końcówka zapowiadała się emocjonująco. Mieliśmy jedną kontrę na ok. 30 sekund do końca, piłkę przejął rywal, jednak nasz bramkarz spisał się wyśmienicie. Kolejna kontra zakończyła się w najgorszy możliwy sposób- podaniem do przeciwnika. Skończyło się to niestety utratą gola praktycznie równo z końcową syreną… Przegraliśmy 5:4. Na otarcie łez wygraliśmy 8:5 z Dankowicami. Nasz cel- awans do półfinału nie został zrealizowany. Niestety, za dobrą grę i ogólne bardzo dobre wrażenie w całym turnieju nie odnosi się sukcesu. Decydują punkty i zdobyte gole.

Taki jest sport, nie zawsze lepszy wygrywa a prowadzenie i posiadana przewaga nie gwarantuje zwycięstwa. Czasem trzeba z godnością i szacunkiem dla rywala przyjąć porażkę. Pomijając wynik, aczkolwiek drugie miejsce nie jest powodem do wstydu, dziękuję chłopakom za ambitną walkę i sportową postawę w całych zawodach oraz godne reprezentowanie naszej szkoły!

 

Szymon Szymański

dav
dav
dav
dav
dav