Jest mi niezmiernie miło poinformować, że drużyna chłopców z roczników 2007 i 2008 wywalczyła awans do finału powiatu w koszykówce. Reprezentowała ona naszą szkołę i gminę Wilamowice w zawodach, które 11 lutego odbywały się w SP 5 w Czechowicach- Dziedzicach .

Rywalami zawodników z Wilamowic byli reprezentanci SP z Bestwiny oraz drużyna gospodarzy turnieju. SP 5 w meczu rozpoczynającym zmagania pewnie pokonała Bestwinę. My w meczu z Czechowicami niemal od początku prowadziliśmy, i to zarówno w kontekście wyniku jak również w prowadzenia gry- narzuciliśmy rywalom swoje warunki. Mecz skończył się ostatecznie wygraną 10:6, choć gdyby naszą grę poprzeć lepszą skutecznością rzutów, wynik mógł być wyższy. Nie było to jednak tak istotne, liczyła się przede wszystkim wygrana i dobry start do dalszych zmagań.

Po tak udanym początku apetyty wzrosły. Niestety, pierwsza kwarta drugiego meczu rozpoczęła się od dwóch trafień Bestwiny i na tablicy pojawił się rezultat 0:4… Ten zimny prysznic podziałał jednak niezwykle mobilizująco, bo nasza gra nabrała rumieńców! Dobrze operowaliśmy piłką, mądrze ją rozgrywając. Ta zaś zaczęła coraz częściej wpadać do kosza rywali. Dodatkowo skutecznie broniliśmy, zamykając drogę do własnego kosza. Rywale byli bezsilni a my się rozkręcaliśmy, zwiększając przewagę. Mnożyły się też w konsekwencji faule po ich stronie. Zdobyte 4 punkty okazały się też ostatnimi na koncie drużyny z Bestwiny. Po ostatnim gwizdku mogliśmy świętować wygraną wynikiem 20:4 i awans do kolejnego etapu!

Tradycyjnie gratuluję chłopakom godnej postawy i wzorowego reprezentowania naszej szkoły. Miło było obserwować wasze poczynania na parkiecie! Życzę zarówno naszej drużynie jak i sobie podobnych emocji i wyniku w kolejnym turnieju, już 19 lutego. Trzymamy kciuki! Powodzenie!

Szymon Szymański

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav