19 lutego w Czechowicach- Dziedzicach w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się finał minikoszykówki dziewcząt i chłopców w powiecie bielskim. W stawce trzech drużyn, oprócz SP w Porąbce i drużyny gospodarzy z SP nr 2, rywalizowali nasi uczniowie, chłopcy z roczników 2007 i 2008.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu nasza drużyna grała ze szkołą z Porąbki. Początek meczu był wyrównany, w pewnym momencie prowadziliśmy nawet jednym punktem, w miarę upływu czasu jednak przeważać zaczęli nasi rywale. Ostatecznie zostaliśmy pokonani 13:7.

W meczu z gospodarzami, choć próbowaliśmy nawiązać walkę, również musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, przegrywając wysoko, 31:2 i zajęliśmy trzecie miejsce. Miejsce pierwsze pewnie wywalczyła SP nr 2 z Czechowic- Dziedzic, wyprzedzając drugą Porąbkę.

Gratuluję wszystkim reprezentantom naszej szkoły tego bardzo dobrego wyniku! Choć zawsze może być lepiej, to trzecie miejsce w powiecie uważam za wartościowe osiągnięcie. We współzawodnictwie sportowym w bieżącym roku szkolnym w ramach Igrzysk Dzieci rywalizuje bowiem 50 szkół.

 

Szymon Szymański

cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
sdr