ZACZYTAJ SIĘ NA WIOSNĘ

Biblioteka szkolna poleca czytelnikom kilka nowych pozycji książkowych, które warto przeczytać.

Seria Mądra Mysz – ciekawe opowieści dla dzieci najmłodszych. Książeczki, które objaśniają świat.

Seria Kicia Kocia – dla młodszych dzieci. Z Kicią Kocią można się wybrać wszędzie. Nawet w kosmos! Ale także do biblioteki, do przedszkola, na basen, na plac zabaw, na plażę, w podróż pociągiem. Z Kicią Kocią można majsterkować oraz segregować śmieci, można gotować, grać na instrumentach i robić wiele innych rzeczy. Z Kicią Kocią nigdy nie jest nudno.

Kolejna książka z serii Dziennik Cwaniaczka to seria książek dla dzieci  i młodzieży, opowiadających o życiu nastoletniego Grega, który opisuje swoje perypetie i zmagania ze szkolną rzeczywistością w prowadzonym przez siebie dzienniku. Zdarzenia inspirowane są osobistymi przeżyciami twórcy.

Kuba i Kanga

 

Kuba mieszka z tatą w starym domu nad rzeką, na skraju australijskiego buszu. Codziennie odprowadza ojca do pracowni na wzgórzu, a potem za jedyne towarzystwo ma psa Bobiego, stadko kur i brzęczenie cykad. Pewnego dnia Kuba ratuje z rąk kłusowników malutką kangurzycę. Początkowo Kanga nie odstępuje go na krok, a chłopiec coraz bardziej się do niej przywiązuje. Rodzi się między nimi przyjaźń. Jednak czy dzikie zwierzę da się tak naprawdę oswoić?

Panna Foch to opowieść o niespodziewanej miłości, która spotkała główną bohaterkę! Czy mimo tak wielu różnic, Pola wreszcie odnajdzie tego jedynego?

Księżycowy blask, Księżycowy czar,Księżycowy senseria Saga księżycowa to cykl opowieści o dojrzewaniu, trudnej miłości i odwadze, by wytrwale dążyć do celu i spełniać swoje marzenia.

Zapraszam do czytania!