We wtorek 10 marca w Czechowicach – Dziedzicach odbył się półfinał powiatu bielskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców. W zawodach, które rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, w kategorii chłopców rywalizowały ze sobą drużyny z Czechowic, Wilamowic i Bestwinki.

Na początku turnieju nasi uczniowie musieli zmierzyć się z drużyną gospodarzy. Chociaż drużyna z Czechowic z racji tego, iż na codzień bierze udział w międzyszkolnej lidze koszykówki, była fawotem tego spotkania, to chłopcy z naszej szkoły w pierwszej połowie walczyli bardzo dobrze. Dopiero w drugiej części meczu większe doświadczenie i ogranie przeciwników pozwoliło zbudować im przewagę i kontrolować spotkanie do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:10 dla Czechowic.

W swoim drugim meczu graliśmy ze szkołą z Bestwinki. Nasi chłopcy bardzo dobrze rozpoczeli rywalizację i do przerwy kontrolowali wynik. W trzeciej kwarcie przyszło rozluźnienie oraz zmęczenie z pierwszego meczu i przeciwnik zaczął wyrównywać. Widać było, że przede wszystkim technicznie nasi zawodnicy są zdecydowanie lepsi i potrzeba było po prostu zagrać bardziej spokojnie, żeby wygrać. Ostatnia kwarta to bardzo dobre wejścia pod kosz Filipa Szymańskiego i Patryka Bzibziaka oraz dwie celne trójki ( w meczu trzy) Filipa Zdrowaka. Mecz kończy się naszym zasłużonym zwycięstwem 18:14 i mamy drugie miejsce.

Dziękuję wszystkim naszym zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły.

Tomasz Tomasiewicz