Koronawirus – coś co totalnie zaskoczyło cały świat i zmusiło do wielu zmian
w funkcjonowaniu  milionów ludzi. Rzeczywistość szkolna również uległa totalnej reorganizacji. Czas przeznaczony na wiosenne wycieczki, pikniki rodzinne, egzaminy ósmoklasisty zamieniony został na izolację, nauczanie na odległość, restrykcyjne ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Obawa przed zachorowaniem zmusiła do zmiany nawyków związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Dezynfekcja, rękawiczki ochronne, maseczki na twarz to czynności i przedmioty które stały się stałym elementem codziennego życia. Nasza placówka w związku ze zmianą organizacji funkcjonowania spowodowaną brakiem uczniów w szkole i dzieci w przedszkolu podjęła inicjatywę szycia maseczek. W pierwszej kolejności były to maseczki przeznaczone dla pracowników obsługi    i administracji zatrudnionych w naszym Zespole Szkół , którzy nie świadczyli pracy zdalnej. Obecnie nawiązaliśmy współpracę z fundacją z Bielska – Białej, która dostarczyła nam materiał a panie woźne oddziałowe  z przedszkola oraz panie zatrudnione w kuchni z wielkim zaangażowaniem szyją maseczki dla potrzebujących instytucji. Wielką radość sprawił nam fakt, że mogliśmy się podzielić wytworami naszej pracy ze szpitalem onkologicznym  w Bielsku – Białej.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i cierpliwości do naszego gościa, którym jest koronawirus.