Szanowni Państwo, drodzy nauczyciele rodzice i uczniowie!

Zbliżają się kolejne majowe święta .

Zapamiętamy je zapewne szczególnie, poprzez wyjątkowość sytuacji, w której wszystkim nam przyjdzie je świętować – razem, ale osobno.

Zapraszam Państwa do uczczenia tego jednoczącego Polaków wydarzenia. Przyłączmy się do akcji Niepodległa#mojaflaga-wywieś flagę.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy.

„Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem »Wszystko będzie dobrze«.”

Pozostając w domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Pokażmy jak świętujemy razem

Tym którzy zechcą uczcić 229 rocznice uchwalenia Konstytucji zapraszam na Majówkę po królewsku-link: https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/3maj-po-krolewsku/_nocache?fbclid=IwAR1TvUZEB6y5Zx_JnqRqQ6A9iKRmTBR5Cs7926_x0rUVOhquM7R_zUhX7GE

Zamek Królewski w Warszawie przygotował lekcje historii. Można obejrzeć filmiki, wykłady ,obrazy dotyczące pierwszej w Europie konstytucji.

Uczniów (wraz z rodzicami zapraszam) do wirtualnego escape roomu(linki udostępnione uczniom) by sprawdzić swą wiedzę o konstytucji

.Przypominam również o konkursie dla klas szóstych na stronę z komiksu-Jak uchwalono konstytucje majową.

Zdjęcia z flagą można odesłać również do nauczyciela historii.

  1. Kunicka