W obliczu zagrożenia pandemią koronawirusa COVID-19 nikt  początkiem odwołania zajęć w szkole nie zdawał sobie sprawy, ile potrwa cała nowa sytuacja. Czas epidemii każdy z nas przeżywa nadal  na swój sposób. Początkiem obowiązującej nauki zdalnej uczniowie klas  IV-VII zostali zapoznani z tematem  pt.: „Świat w obliczu pandemii” celem zobrazowania w formie plastycznej nowego zjawiska.  Należało  przedstawić w niej swoje emocje towarzyszące w trudnych chwilach, skojarzenia, wizje i to co obserwujemy przez okno i w mediach każdego dnia.

Nadesłane prace w różnej formie zadziwiają oryginalnością i mądrością autorów.  Po powrocie do szkoły wyeksponujemy je w  „Szkolnej Galerii”.

Życie w dobie pandemii wzbudziło w nas refleksje na temat sensu, dobra, zniewolenia i przestrzegania procedur narzuconych przez władze, by zapobiec rozszerzaniu się wirusa. Jesteśmy otoczeni aurą tajemniczości i tak naprawdę nikt nie wie, co będzie dalej.

Alina Kajta-Bożek