Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym roku konkurs ten odbył się jednak nie w marcu tylko w czerwcu oraz był przeprowadzony w sposób zdalny. Uczniowie mierzyli się z zadaniami konkursowymi w swoich domach dwukrotnie – podczas sesji próbnej i testu konkursowego.

Z zadaniami zmagało się 35 uczniów z klas 2-8 szkoły podstawowej w różnych kategoriach wiekowych.


Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:

Klasy I-III


Michał Gąsiorek – kl. 2 – kategoria Żaczek – wyróżnienie
Julia Stawowczyk – kl. 3 – kategoria Maluch – wyróżnienie
Wiktor Wełna – kl. 3 – kategoria Maluch – wyróżnienie

Klasy IV – VIII

Adam Strycharski – kl. 4 – kategoria Maluch – wyróżnienie
Dawid Szyma – kl. 5 – kategoria Beniamin – wyróżnienie
Łukasz Okrzeszowski – kl. 5 – kategoria Beniamin – wyróżnienie
Kacper Foks – kl. 7 – kategoria Kadet – wyróżnienie
Nikodem Bułka – kl. 8 – kategoria Kadet – wyróżnienie

 

Nagrody za wyróżnienia oraz za udział w konkursie będą rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego. 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach matematycznych, których celem jest wspieranie uzdolnionych uczniów poprzez stwarzanie możliwości do intelektualnego i twórczego współzawodnictwa, nauki poprzez zabawę, rozwijanie  umiejętności matematycznych oraz popularyzacja matematyki w szkołach.

Wyróżnionych uczniów do konkursu przygotowywali:
Małgorzata Bloch, Anna Dusik, Wioletta Nowak, Ewelina Markiel, Tomasz Stasiak, Jacek Markiel.