29 września obchodzimy co roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin pisarki Janiny Porazińskiej,  autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem tego święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie.

W obchody tego święta włączyła się biblioteka szkolna, którą w kolejnych dniach począwszy od 29 września odwiedziły grupy starszaków z przedszkola oraz uczniowie klas pierwszych. Przedszkolaki wysłuchały  bajki z serii „Przygody Fenka” pt. „Myję ręce”, z której dowiedziały się dlaczego powinny myć ręce, co to jest mikroskop cyfrowy i jak wyglądają bakterie. Natomiast dzieci klas pierwszych poznały jedną z przygód sympatycznej siedmiolatki Misi z serii książek „Misia i jej mali pacjenci”, która prowadzi klinikę weterynaryjną, a w niesieniu pomocy chorym zwierzętom wspiera ją najlepszy przyjaciel – piesek Popik. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały czytanych przez bibliotekarkę tekstów, a następnie bezbłędnie odpowiadały na zadawane pytania.