Tradycją w naszej szkole są coroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego. W tym roku ze względu na wyjątkową sytuację związana z obostrzeniami Covid-19 święto ograniczyło się do symbolicznego charakteru tylko w szkole.

Uczniowie wszystkich  klas obchodzili ten dzień indywidualnie w czasie swoich lekcji, oglądając filmy o patronie, rozwiązując quizy i słuchając życiorysu  o Świętym. Dodatkowo odbyły się konkursy: wiedzy o Patronie, plastyczny oraz literacki.

Oto lista laureatów każdej z kategorii:

Szkolny konkurs literacki:

I miejsce Natalia Nowak klasa V a
II miejsce Julia Stawowczyk IV a, Radosław Mytnik VII b
III miejsce, Anna Micherda IV b

Wyróżnienie:

Zofia Figwer IV b
Nadia Zejma IV a
Borys Stachura VI a

Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie:

I miejsce Estera Nawrocka VIII b
II miejsce  Barbara Korczyk, Maria Marszałek, Karolina Zdrowak
III miejsce Mateusz Blarowski

Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Święty Abp. Józef Bilczewski – Patronem Szkoły i Miasta Wilamowice”.

Kategoria klas I-III

Klasa I a

  1. Marta Gąsiorek
  2. Nadia Lorańczyk
  3. Maksymilian Gabryś

Klasa I b

  1. Zuzanna Figwer
  2. Kinga Musiał
  3. Mateusz Jędrzejko, Szymon Niklas

Klasa I c

1.Milena Merta
2.Laura Balcarek
3.Anna Gąsiorek

Klasa II a

  1. Milena Rembiesa
  2. Eric Porwit
  3. Wiktoria Czader

Klasa II b

  1. Julia Kabus
  2. Piotr Biba
  3. Mateusz Hendzel

Klasa III a

  1. Małgorzata Nikiel
  2. Rafał Rajski
  3. Marcel Skoraczewski

Klasa III b

  1. Olivia Sobańska
  2. Aleksandra Adamczyk
  3. Emilia Mynarska

Kategoria klas IV-VI

I miejsce Zofia Figwer, Anna Micherda klasa IV b

II miejsce Gabriela Wodecka klasa IV b

III miejsce Antonina Płaza klasa V a

Wyróżnienia:

Julia Pająk klasa IV b, Gabriela Kotlarczyk klasa IV b, Kacper Staroń klasa V a

Kategoria klasa VI-VII

GRAND PRIX Konkursu    Dawid Januszyk klasa VII a

I miejsce Radosław Mytnik klasa VII b

II miejsce Karolina Stańczyk klasa VII a i Maciej Kołodziejczyk klasa VI b

III miejsce Lena Ławeczka klasa VI a

Wyróżnienia: Borys Stachura klasa VI a

Dyplomy i nagrody w imieniu Pani Dyrektor Marioli Dylewskiej –Mitoraj  zostały wręczone uczniom z rąk wychowawców.

Pragniemy podziękować Głównemu  Sponsorowi Nagród Firmie FITTINGS FOX  za przekazanie plecaków i torebek oraz księdzu Dariuszowi Ludwinowi za ufundowanie upominków.

Z najciekawszych prac plastycznych została wykonana wystawa w korytarzu szkoły.

Opiekunowie konkursu: wychowawcy klas I-III, Agnieszka Foks, Mariola Gawlik, Paulina Tatoń- Praciak, ks. Dariusz Ludwin, Alina Kajta-Bożek