Książka pt. „Asiunia” autorstwa Joanny Papuzińskiej była tematem konkursu czytelniczego dla uczniów klas trzecich, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Książka jest autobiograficzną opowieścią Joanny Papuzińskiej. Poprzez losy małej Asi młody czytelnik w przystępny sposób poznaje życie w okupowanej Warszawie. Uczestnicy mieli wykazać się znajomością lektury w pięciu zadaniach ( otwartych i zamkniętych ). Celem konkursu była promocja utworów literatury polskiej, doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem oraz zainteresowanie młodszych czytelników literaturą historyczną.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo zajęli Maciej Stasiak i Michał Gąsiorek z kl. IIIb

II miejsce Jan Wróbel z kl. IIIa

III miejsce Wiktoria Rozner z kl. III b

Wyróżnienia otrzymali Patryk Fajfrzyk z kl. IIIb oraz Sebastian Niklas z kl. IIIa

Laureatom serdecznie gratuluję, a pozostałym uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.