Dzień 11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat. Jednak tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości ze względu na epidemię COVID-19, nie mogą się odbyć w sposób tradycyjny. Obchody tego święta w naszej szkole rozpoczęły się już dużo wcześniej. Dzieci z przedszkola na zajęciach z wychowawcami i logopedą różnymi technikami wykonywały symbole narodowe: godło Polski, flagę narodową. Uczniowie szkoły podstawowej na lekcjach języka polskiego recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Na lekcjach muzyki uczniowie mieli możliwość nagrania własnych interpretacji wokalnych pieśni niepodległościowych. Uczennice klasy siódmej nakręciły film prezentujący złożenie polskiej flagi, natomiast przedstawiciele klas 4 – 8 wzięli udział w konkursie historycznym – History – Box, czyli historia zamknięta w pudełku. 10 listopada o godz. 11.11 wszystkie grupy przedszkolne zaśpiewały hymn narodowy włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”. W tym dniu przedstawiciele Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół w Wilamowicach kontynuując tradycję ostatnich lat złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu w Wilamowicach.