W dniu 21 stycznia 2021 r. uczniowie klas pierwszych, zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na powitanie dzieci wysłuchały piosenki W krainie bajek, dzięki której zostały zaproszone do zaczarowanego świata książek. Następnie uczniowie uczestniczyli w zabawie w skojarzenia, czyli odgadywali tytuły bajek z ciągu wyrazów charakterystycznych dla danego utworu, a także po wysłuchanym fragmencie bajki. Kolejnym zadaniem było wspólne rozwiązywanie krzyżówki. Po wykonaniu zadań dzieci poznały zasady wypożyczania książek oraz zachowania się podczas wizyty w bibliotece. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali, że będą wypożyczone książki szanować.

Jednocześnie wszyscy uczniowie otrzymali wyprawkę czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki zaproszono pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.