Jak mówi tradycja, karnawał to czas wspólnych zabaw i tańców, a zatem w karnawale czas na bale. W naszej szkole dnia 5. 02. 2013 roku już po raz kolejny odbył się bal karnawałowy dla dzieci w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach.
Ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy uczestnicy poczuli się jak bohaterowie świata bajek. Nie zabrakło księżniczek, czarownic, magów, wróżek, pojawiły się królewny i królowie, była Pippi Långstrump, Czerwony Kapturek, kowbojka, staruszka, biedronka, cyganka. Nie zabrakło też Batmanów, piratów, był strażak, żołnierz, rycerz i wiele innych barwnych postaci.
Na uczestników karnawałowego szaleństwa czekały liczne zabawy, tańce i konkursy przygotowane przez nauczycielki z naszej szkoły. Wszystkie zabawy odbijały się szerokim aplauzem wśród uczestników karnawału. Uśmiechu i dobrego humoru nie zabrakło nikomu.
Zabawa nabrała tempa podczas takich hitów muzycznych jak „Makarena”, „Jedzie pociąg” czy „Kaczuszki”, przy których bawili się prawie wszyscy. Pomiędzy konkurencjami dzieci częstowały się przygotowanymi dla nich słodkościami i napojami. Dobra zabawa i wspaniały humor towarzyszyły uczniom w czasie całego balu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że wspólna zabawa i taniec mogą być dobrą zabawą.
M.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*