Dzień Nauki Polskiej to święto uchwalone w 2020 r. jako wyraz najwyższego uznania dla dokonań polskich naukowców. Obchodzone jest w dniu urodzin Mikołaja Kopernika, czyli 19 lutego. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek i wydawnictw popularnonaukowych, w których informacje z różnych dziedzin wiedzy przekazane są w przystępny dla dziecka sposób. Uczniowie zerówki oraz klas I – III odwiedzili w tym dniu bibliotekę i podczas spotkania wysłuchali wiele ciekawych informacji o najbardziej znanych polskich naukowcach, m. in. M. Koperniku, M. Skłodowskiej-Curie i I. Łukasiewiczu. Następnie dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawę, a zgromadzone na niej książki zachęciły je do wypożyczeń.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na osiągnięcia polskich naukowców oraz zainteresowanie literaturą popularnonaukową.