Miło nam ogłosić wyniki konkursu, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca oraz  Towarzystwo Aktywności Społecznej „Zwyczajni” Świnna.

Celem  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” jest rozbudzenie i poszerzenie wśród dzieci i młodzieży szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na folklor i sztukę ludową „Małej Beskidzkiej Ojczyzny”. Ideą  konkursu jest również zwrócenie uwagi  na otaczające nas piękno  krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą.

Tematyka prac jest bardzo szeroko rozumiana, natomiast technika zawsze należy do wyboru uczestnika. Organizator nie narzuca żadnych ram wykonania. Pełna dowolność i swoboda twórcza należy do zainteresowanych.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą kreatywnością i różnorodnością technik plastycznych.  Przedstawili: beskidzki krajobraz,  florę i faunę okolicy, rodzimy  folklor oraz architekturę regionu. Wykonane zostały formy płaskie na różnym podobraziu, prace przestrzenne, wyklejanki, albumy fotografii oraz makiety.

LAUREACI:

GRAND PRIX XXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mieszkam w Beskidach

Radosław Mytnik, klasa VII

KATEGORIA RYSUNEK 7-9 LAT:

Oliwia Krawczyk, klasa III – I miejsce

KATEGORIA RYSUNEK 10-12 LAT:

Milena Bożek, klasa VI – I miejsce

Zofia Figwer, klasa IV- III miejsce

KATEGORIA RYSUNEK 13-15 LAT:

Dawid Januszyk,  klasa VIII – II miejsce

KATEGORIA WYKLEJANKA:

Kornelia Giędłek, klasa I- I miejsce

Marcelina Juroszek, klasa II – I miejsce

Jan Kuczmierczyk, klasa I – III miejsce

KATEGORIA MAKIETA 10-12 LAT:

Borys Stachura, klasa VI – I miejsce

WYRÓŻNIENIA:

KATEGORIA RYSUNEK 7-9 LAT:

Nikola Tomala, klasa III

Nadia Lorańczyk, klasa I

Julia Drabek, klasa III

Amelia Gołuch , klasa II

KATEGORIA RYSUNEK 10-12 LAT:

Milena Markiel, klasa VI

Lidia Markiel, klasa VI

Gabriela Wodecka, klasa IV

KATEGORIA WYKLEJANKA 7-9 LAT:

Szymon Stachura, klasa I

Wiktoria Krzyżanowska, klasa II

KATEGORIA MALARSTWO NA SZKLE:

Milena Merta, klasa I

KATEGORIA FORMY PRZESTRZENNE 7-9 LAT:

Karol Siuda, klasa II

Kinga Wilczek, klasa II

Prace nadesłane na konkurs nie są zwracane, lecz gromadzone przez organizatorów celem stworzenia stałej wystawy „Mieszkam w Beskidach”. Gratulujemy uczniom pomysłowości i zapału w systematycznym tworzeniu prac na niniejszy konkurs. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów na drodze swojej edukacji.

Opiekunowie uczestników: p. B. Biesik, p. I. Kasperek, p. M. Fojcik, p. W. Nowak, p. E. Borecka, p. S. Jurdziak, p. E. Jędrzejko, p. M. Gawlik, p. A. Kajta-Bożek.

Poniżej prezentujemy przykładowe prace uczniów: