Na przełomie lutego i  marca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu online na platformie Microsoft Teams  z lekarzami: panią doktor Alicją Kuczmierczyk- Elhassan oraz panem  doktorem  Hussamem Elhassanem. Celem spotkań było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy lekarza oraz przypomnienie zasad jakimi powinniśmy się kierować,  by czuć się dobrze i nie chorować. Nasi goście opowiedzieli czym się na co dzień zajmują oraz zaprezentowali podstawowy sprzęt medyczny tj: stetoskop, ciśnieniomierz, otoskop. Zwrócili uwagę na konieczność spożywania zdrowych posiłków, korzystania z ruchu na świeżym powietrzu oraz higienę. Przypomnieli również o konieczności noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk z racji trwającej pandemii koronawirusa. Podczas spotkania uczniowie poznali panie z personelu medycznego, które pracują na co dzień w ośrodku zdrowia i zajmują się rejestracją pacjentów, wykonywaniem badań  oraz szczepieniami. Na zakończenie zajęć dzieci miały okazję do zadawania pytań naszym ekspertom.

Wychowawcy klas pierwszych