czadStyczniowe koło plastyczne poświęciliśmy na szkice i malowanie prac konkursowych o powyższej tematyce.

Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży jakie niebezpieczeństwa  czyhają na  nas , gdy zaniedba się podstawowe zasady bezpieczeństwa. Czad jest silnie trującym gazem, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. Zachowując pewne zasady unikniemy tragedii i możemy się przed nim ustrzec.  Nasi uczniowie  zostali zainspirowani  tematem pogadanką z nauczycielem, oglądając tematyczne filmiki , a także zapoznając się z artykułem na gazetce  szkolnej .

Eliminacje gminne odbyły się 28 lutego w Wilamowicach. W efekcie kilku uczestników naszej szkoły przeszło do następnego etapu powiatowego:

Majerska Kamila klasa IV b– malowanie na tkaninie akrylami

Małgorzata Zejma klasa IV b– malowanie farbami i kredką akwarelową

Mateusz Kubica klasa V a– rysunek pastelami

Izabela Ubik klasa V b– malowanie akwarelą i kredkami.

Naszą placówkęreprezentowali również uczniowie w  składzie:  Zofia Korczyk klasa IVa, Krystyna Stiepanowa klasa IVa, Martyna Markiel klasa IVb, Aleksandra Bilczewska klasa IV a, Karolina Blarowska klasa Vb.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w  wykonanie swojej pracy tym bardziej, iż temat wyjątkowo nie był łatwy.

W etapie Powiatowym Konkursu  Kamila Majerska z klasy IV b zdobyła III miejsce.

Tym sposobem Jej praca przechodzi do etapu wojewódzkiego, na którego rozstrzygnięcie oczekujemy. Kamili gratulujemy sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*