Dnia 7 marca 2013 r. dzieci z klas drugich i trzecich obejrzały w Domu Kultury w Czechowicach- Dziedzicach sztukę teatralną pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa.
„Gdzie jest Kay? Zaginął chłopiec – dobry kolega z sąsiedztwa. Ktoś widział go beztrosko bawiącego się na śniegu, ktoś inny w saniach nieznajomej o lodowato zimnym, nieprzystępnym spojrzeniu. Może to ona uprowadziła go w nieznanym kierunku? Gerda, nie mogąc pogodzić się ze strata najbliższego przyjaciela, postanawia odnaleźć Kaja za wszelką cenę. Jeszcze nie wie, że poszukiwanie to przemieni się w długą, wyczerpującą wędrówkę, podczas której poznaje, co to radość, cierpienie, nadzieja i tęsknota. W tych przygodach wspierać ją będą nowo poznani, życzliwi przyjaciele. Dzięki ich pomocy odnajdzie zaginionego chłopca. Czy zdoła jednak stopić lód jego zmrożonego złym czarem serca?”
Nowa, pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści Andersena wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek i rozbójników, zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To niezwykle wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia.
Atrakcją dla dzieci było aktywne uczestnictwo w odbiorze sztuki teatralnej, wzbogacone efektami dźwiękowymi i obrazami animacji komputerowej.
Aktywny udział dzieci w imprezach kulturalnych jest dla nich okazją do uczestnictwa w życiu społecznym, jest szansą dla ich wewnętrznego rozwoju i okazją do nabywania tak potrzebnych umiejętności życia społecznego. Wyjazdy na spektakle teatralne są niepowtarzalną okazją do kształtowania u dzieci wrażliwości estetycznej i emocjonalnej.
Wyjazd zorganizowały nauczycielki klas II i III.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*