Już czwarty rok trwa w naszej szkole „Wielka akcja zbierania nakrętek” dla chorych dzieci. Zbieraliśmy już nakrętki dla Kubusia Bosaka i Lenki Paw.
W 2013 roku akcją objęliśmy Klaudię Pająk z Pisarzowic. Dziewczynka choruje na neuroblastomię. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a także instytucje zbierają plastikowe nakrętki z butelek i kartonów, które przekażemy do skupu, a pieniądze ze sprzedaży trafią na konto fundacji „Iskierka”.
„Klaudia Pająk to niezwykle energiczna i pozytywnie zakręcona 6-latka zamieszkująca wraz z rodzicami w Pisarzowicach nieopodal Bielska Białej. Jest miłośniczką wszelkiego rodzaju gier, od planszowych, edukacyjnych po komputerowe czy przygodowe. Basen to jej ulubione miejsce zabaw, gdzie czuje się jak ryba w wodzie. Klaudia jak każde dziecko w jej wieku jest niezwykle ciekawym świata, lecz choroba znacznie wpłynęła na życie dziewczynki i jej rodziny.”

Choroba jest na tyle niebezpieczna i podstępna, że wymaga skomplikowanego i ciężkiego leczenia. Obecnie Klaudia przeszła pełny zakres chemioterapii, która dodatkowo została wsparta autologicznym przeszczepem szpiku kostnego oraz radioterapią. Pojawiło się światełko nadziei na pokonanie choroby w postaci leczenia w Niemczech. Jednak największą przeszkodą na tym etapie jest koszt leczenia szacowany
na ponad 120 tysięcy euro, który przekracza możliwości finansowe rodziny. Równie niekorzystny jest czynnik czasu. Im szybciej Klaudia rozpocznie leczenie tym szansa pokonania choroby staje się bardziej realna.
Mamy nadzieję, że nasza szkolna akcja choć częściowo pomoże w leczeniu Klaudii. Pomożemy tak jak umiemy i potrafimy.
M. B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*