Do tradycji konkursów gminnych wpisał się ten, który od lat odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Wilamowice oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.
16 marca uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych naszej gminy spotkali się w remizie OSP w Hecznarowicach. Konkurs plastyczny przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III oraz IV-VI). Dodatkową kategorię wiedzy pożarniczej stanowił test pisemny. Podczas trwania konkursu komisja wybrała również najciekawsze prace plastyczne nadesłane przez Przedszkola naszej gminy.
Uczniowie mieli do dyspozycji ponad dwie godziny na wykonanie swojej pracy. Tematem był szeroko rozumiany aspekt pracy strażaka. Uczniowie wykonali swoje prace różnorodnymi technikami plastycznymi.
W kategorii młodszej Dawid Litka z klasy III b zajął III miejsce, natomiast Martyna Jarosz z klasy V b zdobyła miejsce I.
W kategorii wiedzy pożarniczej Michał Maciejczyk z klasy VI b zdobył III miejsce.
Wręczenia dyplomów i nagród książkowych dokonał osobiście Burmistrz naszej Gminy p. Marian Trela.

Ponadto Dwie grupy przedszkolne (maluszki oraz sześciolatki) wykonały w przedszkolu prace o tematyce pożarniczej pod okiem swoich wychowawczyń. Z uwagi na możliwości dzieci różne były techniki plastyczne. Dzieci wykazały się ogromną znajomością pracy strażaka (pożar, wichura, powódź, kolizje drogowe itp.). Gotowe prace przekazane zostały do Hecznarowic, gdzie 16 marca miał miejsce tegoroczny Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce pożarniczej. W rezultacie komisja wyłoniła następujących laureatów:
Kategoria 3-4 latka
I miejsce- Lilianka Grygierczyk
II miejsce- Milenka Bożek
III miejsce – Sebastianek Markiel
Kategoria 5-6 lat
I miejsce- Paulinka Bałucka
II miejsce- Marysia Zejma
III miejsce- Kubuś Tetłak
Wyróżnienie zdobyła Marysia Marszałek

Prace zostaną wyeksponowane na gazetce przedszkolnej. Młodym artystom gratulujemy!

DSCN6099 DSCN6101 DSCN6102 DSCN6105 DSCN6106 DSCN6108 DSCN6109 DSCN6110

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*