25.03.2013r. w Domu Kultury w Kętach odbył się XIX Regionalny Turniej Interpretacji Bajki i Baśni pt. „ Po drugiej stronie lustra”.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno słowa pisanego i mówionego, jak również rozbudzenie zainteresowań książką, jako źródła wiedzy i przeżyć. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Gąszcz i Samuel Nowak z  kl. II b, Alicja Filiacz i Natalia Olejarz z kl. III b, Martyna Jarosz z kl. V b i Kamila Adamowicz z kl. VI b.


Uczestnicy w czasie wystąpień konkursowych zaprezentowali utwór poetycki pisany wierszem lub prozą, wzbogacony o wyraz artystyczny, którym był śpiew, kostium, rekwizyt, czy muzyka.
Uczniowie mieli możliwość rozwijania zdolności i zdobycia nowych umiejętności przez konfrontację z publicznością, kontakty z wykonawcami i udział w warsztatach artystycznych, które przeprowadził aktor teatru bielskiego pan Rafał Sawicki.
Uczniów do konkursu przygotowały: p. Beata Biesik, p. Iwona Kasperek, p. Paulina Tatoń – Praciak i p. Sylwia Strycharska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*