Tradycyjnie, jak co roku w II półroczu, w dniu 17 kwietnia odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Najpierw dzieci obejrzały krótkie przedstawienie pt. „Bohaterowie naszych bajek”, przygotowane przez uczniów kl. IV b. Następnie odgadywały tytuły bajek na podstawie ilustracji i rekwizytów. Po doskonałym wykazaniu się znajomością bajek i baśni pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami właściwego obchodzenia się z książką oraz wysłuchali próśb książki. Najważniejszym momentem  było złożenie przyrzeczenia, w którym dzieci obiecały szanować i kochać książki oraz chętnie odwiedzać bibliotekę. Na zakończenie spotkania w bibliotece, nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

                       Przedstawienie przygotowała p. Barbara Pawińska wraz z uczniami kl. IVb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*