Dnia 9 maja 2013 uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii. Aktorzy z Agencji Artystycznej Widowisk Historycznych „Arkona” w Toruniu zaprezentowali spektakl historyczny „Galia i Rzym w starożytności”. Treść tej żywej lekcji historii obejmowała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej starożytnych Rzymian i Galów. Aktorzy przybliżyli najważniejsze wydarzenia oraz elementy dawnych wierzeń w formie tekstu mówionego, który opiera się na przekazach kronikarskich i badaniach archeologicznych. Spektakl zawierał elementy interaktywne, a współpraca aktorów z widzami polegała na przypominaniu i utrwalaniu w bardzo przystępnej formie informacji o starożytności. Program przedstawienia zawierał ponadto pokazy walk legionistów, Celtów i Germanów w replikach strojów i uzbrojenia. Widzowie mieli również możliwość bezpośredniego kontaktu z kopiami przedmiotów używanych w starożytności oraz mogą wcielić się w rolę legionisty rzymskiego czy wojownika celtyckiego.
Przedstawienie miało na celu pobudzenie wyobraźni młodego widza, poszerzenie wiedzy historycznej, uwrażliwienie estetyczne, a także pomoc szkole w realizacji programu nauczania historii.
M.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*