W dniu 08.05. 2013 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Uczniowie uczęszczający na zajęcia szkolnego koła teatralnego w przystępny sposób przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom tło historyczne majowego święta.

W krótkim programie artystycznym przedstawili historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie. Młodzi aktorzy przybliżyli  również nazwiska Polaków najbardziej zasłużonych dla ówczesnej Polski, którzy dostrzegali zło kraju i grożące mu niebezpieczeństwo utraty niepodległości. Informacje historyczne na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja przeplatane były recytacją okolicznościowych wierszy oraz śpiewem patriotycznych piosenek przez chór młodszych uczniów naszej szkoły.

 

Młodzież, która zaprezentowała swoje talenty sceniczne to: Aleksandra Fajfrzyk, Norbert Foks, Sara Froń, Klaudia Loranc, Anna Złoch, Natalia Lewandowska, Piotr Moś, Michał Masny, Mikołaj Gąsior, Justyna Kubica, Monika Drewniak.

 

Gratuluję i dziękuję moim młodym aktorom
Sylwia Strycharska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*