Dnia 15 maja dzieci z klas I – III obejrzały sztukę teatralną w wykonaniu aktorów teatru Uciecha z Krakowa pt. „Przygody Wilka i Zająca – Noc w muzeum”. Przedstawienie miało miejsce w Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach.
„ Jest takie miejsce, gdzie każde dziecko chciałoby się znaleźć choćby na jedną chwilę… Miejsce, gdzie ożywają jego ulubione bajki…Taka niesamowita historia przydarzyła się naszej bohaterce, małej dziewczynce, którą tato kustosz pewnego dnia zabrał ze sobą do pracy – do Muzeum Bajkowych Postaci. Mała Kasia zawsze chciała być jak Zając ze swoje ulubionej bajki. Kiedy w muzeum ogląda Wilka i Zająca, jej pragnienie staje się tak silne, że nagle wydarza się coś nieoczekiwanego: Wilk i Zając ożywają…”
Dzieci obejrzały przezabawne i szalone przygody Wilka i sympatycznego Zająca oraz wiele innych bajkowych postaci, które „ożyły” tej nocy w muzeum. Oprócz nieustannie biegających za sobą głównych bohaterów, wystąpiły m.in.: mądra sówka, świnka z Trzech Świnek, nosorożec, renifer z baśni o Królowej Śniegu, biedronka. Świetne, komediowe przedstawienie, mnogość planów i postaci oraz radosne piosenki cieszyły i bawiły zarówno młodych jak i starszych widzów, a efekty specjalne gwarantowały niepowtarzalne przeżycia.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki z klas I – III.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*