Dnia 20 maja 2013 uczniowie z klas I – VI odwiedzili strażaków w budynku OSP w Wilamowicach. Celem spotkania było poznanie pracy ludzi w zawodzie strażaka, uatrakcyjnienie omawianej tematyki lekcyjnej przez organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, uświadomienie dzieciom potrzebnej, a zarazem niebezpiecznej pracy strażaków i grożących im niebezpieczeństw związanych z nieprzestrzeganiem zakazów dotyczących bezpieczeństwa, zachęcenie do wstępowania w szeregi ochotników – strażaków.
Panowie strażacy zaprezentowali strój strażaka jadącego na akcję oraz sprzęt ratowniczy, z jakiego korzystają ratując ludzkie życia, a niektórzy uczniowie sprawdzili ubiór strażacki „na własnej skórze”.
Strażacy opowiadali też o swojej pracy. Zaprezentowali i omówili wyposażenie najnowszego wozu strażackiego, a nasi podopieczni dokonali wnikliwego „przeglądu” tego wozu. Uczniowie mogli usiąść w samochodzie, przymierzyć hełmy i część wyposażenia używanego podczas akcji gaśniczych. Odbyła się nawet próba sygnału alarmowego. Spotkanie ze strażakami wzbudziło ogromne zainteresowanie, zwłaszcza u naszych najmłodszych uczniów. Lekcja ze strażakiem umożliwiła dzieciom bezpośrednie poznanie istoty pracy strażaków, związanych z tym trudności i niebezpieczeństw. Uczniowie mogli zadawać nurtujące ich pytania. M.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*