Dnia 21 maja 2013 roku klasy piąte brały udział w wycieczce do Tarnowskich Gór. Wycieczkę rozpoczęliśmy płynąc 600 metrów łodziami Sztolnią Czarnego Pstrąga. Po dawnym górnictwie tarnogórskim pozostał ogromny podziemny labirynt w postaci wyrobisk, korytarzy, komór i chodników o łącznej długości około 150 km. Po okresie odbudowy i przystosowania do ruchu turystycznego, we wrześniu 1957 roku sztolnia została udostępniona zwiedzającym.

Przepływ ten zapewnił nam wiele niezapomnianych wrażeń.Następnie odwiedziliśmy interesujące zabytkowe Muzeum Srebra, w którym obejrzeliśmy ciekawe filmy i stare unikaty. Zjechaliśmy windą 40 metrów pod powierzchnię ziemi. Tam  przez cały rok  panuje stała temperatura około 10 stopni C.

     Oprócz podziemnych korytarzy zwiedziliśmy na powierzchni  Skansen Maszyn Parowych.

W drodze powrotnej poszliśmy do McDonalda, w którym każdy z nas zjadł coś smacznego.  Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić tak interesujące miejsca.

                         Wrażeniami podzieliła się Martyna Jarosz

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*