Dnia 28maja 2013 r. odbył się w naszej szkole III Konkurs Recytatorski dla klas I – III pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”. W tym roku można było recytować poezję i prozę. Na początku usłyszeliśmy wiersz „Konkurs” w wykonaniu Klaudii Luranc i Michała Foksa uczniów z klas szóstych, zachęcający młodszych wykonawców do występu.
Najpopularniejszymi i najczęściej deklamowanymi podczas konkursu były wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy też poezję S. Jachowicza, M. Konopnickiej, W. Chotomskiej, A. Frączek, D. Wawiłow, E. Rozdoby oraz prozę L. Krzemienieckiej. Młodzi artyści byli starannie przygotowani do rywalizacji, znakomicie opanowali tekst, a interpretacja wierszy, rekwizyty i kostiumy i podkłady muzyczne wywołały podziw widowni i jury.
Oto wyniki konkursu:
I miejsca: Nikodem Bułka, Płachta Wiktoria, Gąszcz Maria i Nowak Samuel, Nowak Anna, Matuszyk Marta i Paulina Tobiasz, Filiacz Alicja, Olejarz Natalia.
II miejsca: Gawlik Maja, Mleczko Julia i Przybytek Sonia, Wiewióra Zuzanna, Tlałka Paulina, Kolasa Klaudia.
III miejsca: Gąsiorek Zuzanna, Bułka Zuzanna, Wierońska Natalia, Nycz Bartłomiej, Krywult Oliwia, Bożek Marcel.
Podczas przerwy, w trakcie obrad jury, wszyscy bawili się przy piosence „W krainie bajek”. Dodatkową atrakcją był konkurs z nagrodami dla widowni dotyczący znajomości literatury dziecięcej.
Konkurs przygotowały: p. M. Bloch, p. I. Kasperek, p. B. Pawińska.
M.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*