Dzień Dziecka oraz „Wilamowskie Śmiergusty” rozpoczęły się w dniu 31 maja 2013 r. spotkaniem integracyjnym z młodzieżą ze Słowacji, które miało miejsce w Fest Parku w Pisarzowicach. Natomiast 1 czerwca, w Dniu Dziecka trwały zabawy na boisku szkolnym i zawody sportowe na sali gimnastycznej. Tematem dnia było „Spotkanie z Afryką” – zabawy i konkursy dla dzieci. W programie spotkania była m. in. degustacja afrykańskich pączków i herbaty Bissap z Senegalu. Dzieci wykonywały własne maski, amulety i biżuterię, a także egzotyczne spódnice, bawiły się kolorową masą solną oraz play doh. Podczas wspólnego polsko – słowackiego spotkania mogły odwiedzić fryzjera afrykańskiego i zapleść warkoczyki, pomalować twarz według wzorów afrykańskich, pomalować dłoń henną. Atrakcją dnia były warsztaty bębniarskie oraz grupa tancerzy bawiąca dzieci i młodzież. W African Butik uczestnicy spotkania przymierzali afrykańskie stroje: rafie, chustki Kanga, stroje Kikongo, Masai, a chętni mogli zrobić sobie zdjęcia. Do dyspozycji uczestników zabawy była Kinder Planeta, która cieszyła się niezwykłym oblężeniem, a zwłaszcza zjeżdżalnia Krokodyl Połykacz, Euro – Bungee, Sumo i Zjeżdżalnia Dżungla. Ciuchcia Beskidzka to kolejna z przygotowanych niespodzianek na Dzień Dziecka. Dzieci z naszej szkoły wystąpiły na dużej scenie podczas prezentacji artystycznych. Zespół „Kurtynka” bawił widzów na scenie piosenkami biesiadnymi, a uczniowie z zespołu „Ichtis” zaśpiewali kilka dziecięcych utworów. Dzieci z naszej szkoły zaprezentowały również kilka tańców towarzyskich.
To był udany dzień niezapomnianych wrażeń, a dobre humory i zapał towarzyszyły wspólnej polsko – słowackiej zabawie, gdzie zapora językowa nie miała żadnego znaczenia. M.B.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*