W czerwcu uczniowie klas trzecich gościli w szkole swoich drogich rodziców. Spotkanie było dla uczniów ważną, potrójną uroczystością, bo nie tak dawno obchodziliśmy Dzień Matki, zbliża się Dzień Ojca i zamyka się pierwszy etap nauki w życiu dzieci.
Minęły trzy lata, kiedy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Było to dla nich ogromne przeżycie, czuli się niepewni i zagubieni. Wspólnie z rodzicami i nauczycielami pokonali wszelkie trudności. To oni pomagali stawiać pierwsze litery, wprowadzać w czarodziejski świat książki. Byli wspaniałymi przewodnikami w początkach nauki. Nadszedł czas pożegnania i podziękowania im za trud i serce. Uczniowie w ciepłych słowach dziękowali rodzicom za wartościowe dary, których nie można dostać za żadne pieniądze: za zrozumienie i ciepły uśmiech na twarzy, za troski, rady, starania, za dar życia, za miłość, którą je otaczają, za to, że zawsze są z nimi, i podczas chwil radosnych, i wtedy, gdy coś się nie udaje.

Aby ta uroczystość zapadła wszystkim w pamięci ,,jeszcze trzecioklasiści” przygotowali część artystyczną, podczas której zaprezentowali przedstawienie „Król Drozdobrody” oparte na baśni braci Grimm. Treść baśni, wspaniała dekoracja, piękna muzyka i śpiew, taniec walca weselnego, barwne stroje z epoki królów, książąt, księżniczek i dam dworu oraz wzorowa gra młodych „aktorów” bawiły i wzruszyły widzów. Po „spektaklu” uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Rodzice zostali obdarowani drobnymi upominkami – mamusie otrzymały kwiaty z królewskiego ogrodu, a tatusiowie – krawaty z królewskimi motylami. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To był niezapomniany dzień dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli.

Spotkanie przygotowały: p. M. Bloch, p. I. Kasperek.
M. Bloch, I. Kasperek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*