Dnia 18 czerwca uczniowie klas trzecich odwiedzili nowo otwarte westernowe „Miasteczko Twinpigs” w Żorach. Jest to najnowocześniejszy park rozrywki tego typu w Polsce. W Miasteczku Twinpigs kwitnie bujne życie Dzikiego Zachodu.
Najciekawsze, zwłaszcza dla chłopców, były pokazy westernowe, np. pojedynek rewolwerowców w samo południe na głównej ulicy Twinpigs, czy napad na bank – byliśmy świadkami mrożącego krew w żyłach inscenizowanego napadu rabunkowego!
Bawiliśmy się na placu zręcznościowym, gdzie ćwiczyliśmy strzelanie z łuku, rzuty podkową i ringo, naukę łapania na lasso, szukaliśmy złota, oswajaliśmy mechanicznego byka, próbowaliśmy sił w dojeniu krowy i w innych tradycyjnych rozrywkach na Dzikim Zachodzie. Udowodnialiśmy sobie i innym, kto najlepiej strzela z łuku, kto doskonale rzuca podkową! Profesjonalny sprzęt i opieka doświadczonej obsługi pozwoliły nam dojść „do perfekcji”.
Niewątpliwą atrakcją była dla nas podróż Family coaster” – krętą trasą w kolorowej gąsienicy, a także „Kino Emocji” 6D – trójwymiarowy film z efektami specjalnymi.
Weszliśmy do kuli parowej – planetarium i odbyliśmy podróż na Księżyc. Wizyta w sąsiedniej Galaktyce to ekscytująca podróż wśród gwiazd dostępna dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej techniki, zapewniła miłośnikom gwiezdnych podróży fascynującą dawkę wspomnień.
Charakterystyczną postacią Miasteczka Twinpigs jest więzień, bardzo sympatyczny, miły, uprzejmy, zabawiał gości, rozśmieszał dzieci, puszczał bańki mydlane oraz prowadził liczne konkursy.
Uczestniczyliśmy w pokazie iluzji – trików, rzeczy dziwnych i trudno wytłumaczalnych. Prowadzącym pokazy był Tomasz Kabis, uczestnik programu „Mam Talent”. Wokół rozbrzmiewała muzyka country.
To był dzień wielu atrakcji, świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.. Dzieci miały okazję doznać wielkich emocji, przeżyć niesamowite chwile i niezapomnianą przygodę . Pokazaliśmy, że zasługujemy na miano prawdziwych zdobywców Dzikiego Zachodu!

Wycieczkę zorganizowały: p. M. Bloch, p. I. Kasperek, p. M. Jonkisz. M.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*