Dnia 16 września 2013 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” pan Rafał Grabski, policjant z Komisariatu w Kobiernicach odwiedził uczniów klas pierwszych. W trakcie spotkania z najmłodszymi uczniami policjant rozmawiał z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Pan policjant pomógł poznać milusińskim przepisy i ogólne zasady bezpieczeństwa zarówno w teorii, jak i w praktyce. Ponadto poruszono tematy ogólnych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na podwórku. Policjant przypominał o numerach alarmowych, z których należy skorzystać w razie zagrożenia. Omówiono sposoby radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Spotkania pierwszaków z pierwszakami cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Ważne jest uświadamianie uczniom jak sami mogą o siebie zadbać. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci słuchały z uwagą, odpowiadały na pytania, same też zadawały mnóstwo pytań. Atrakcją dla dzieci były pakiety „Bezpieczna droga do szkoły” zawierające książeczki, płyty z grami dydaktycznymi o ruchu drogowym oraz naklejki i zakładki.
M. Bloch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*