Miło nam powiadomić, ze w tym roku nasza szkoła zgłosiła się do akcji Pola Nadziei. Jest to akcja charytatywna polegająca współpracy z Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym w zbieraniu funduszy na budowę Hospicjum Stacjonarnego im. bł. Jan Pawła II w Bielsku-Białej.

25 października 2013 roku, przedstawiciele Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej i klasy IB Gimnazjum, zasadzili cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. Kwiaty te są symbolem tej szlachetnej akcji.

Dlaczego akurat te wiosenne kwiaty?

Już w czasach starożytnych, żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj żonkile stały się międzynarodowym symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Warto zaznaczyć ,że akcja Pola Nadziei to nie tylko zbieranie funduszy, ale przede wszystkim uświadamianie dzieci i młodzieży na potrzeby dzielenia się z innymi oraz uwrażliwianie je, już od najmłodszych lat na ból i cierpienie, które może dotknąć przecież każdego z nas.

Opiekunki SU Paulina Tatoń-Praciak
Barbara Nawrocka