Dnia  5 .XII. 2013 dzieci z klas I- III obejrzały w Teatrze Polskim w Bielsku – Białej spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów” .

Przedstawienie zrealizowano na podstawie niezapomnianej, klasycznej powieści Lewisa Carrolla wybitnego profesora Oxfordu.

Ta magiczna i niezwykła opowieść, pełna zdumiewających przygód, niezwykłych bohaterów, zabawnych dialogów  to historia o dziewczynce przeniesionej przypadkiem do magicznej krainy…

Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy Alicja spotyka dziwacznego Białego Królika, który z niewiadomych powodów niesłychanie się spieszy. Alicja, zaintrygowana nietypowym zachowaniem zwierzaka, biegnie jego śladem. Wpada do krainy snu, krainy pełnej cudów. Królik zostaje przewodnikiem Alicji po tym zaczarowanym świecie, gdzie dzieją się niesamowite rzeczy i gdzie spotkać można całą gromadę niesamowicie dziwnych postaci.

„Teatralna adaptacja „Alicji w krainie czarów” to przedstawienie dla całej rodziny, spektakl  bawi dzieci i przyciąga uwagę dorosłych.. Dla najmłodszych to fantastyczna podróż w magiczny świat pełen zdumiewających bohaterów
i zaskakujących zwrotów akcji, a dla dorosłych  – możliwość odnalezienia własnych dziecięcych marzeń”.

M. Bloch