Za nami pierwsze zawody sportowe, inaugurujące rywalizację międzyszkolną. 19 września w Hecznarowicach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Gimnazjaliści z Wilamowic okazali się bezkonkurencyjni w klasyfikacji chłopców.

Sztafeta 6 x 1000 metrów to duże emocje dla oglądających- kolegów i koleżanek oraz dla nauczycieli i opiekunów. Dla zawodników zaś- niemały wysiłek. Każdy toczy walkę z czasem i swoimi słabościami oraz rywalami. Osiągnięcie dobrego wyniku to nie tylko jeden dobry bieg czy jeden wybitny biegacz, to suma czasów sześciu odcinków biegowych przebiegniętych przez kolejnych startujących oraz dobrze wykonywane zmiany pałeczki sztafetowej. Bywa tak, że jeden zawodnik traci dorobek pozostałej piątki, że któryś ze startujących źle rozłoży siły i odnotuje dużą stratę do konkurentów. Tak więc osiągnąć sukces nie jest łatwo! Bieganie to ponadto sport bardzo wymierny, lepszy z reguły dobiega do mety szybciej i wygrywa.

Sztuka ta udała się uczniom naszego Gimnazjum drugi raz z rzędu- w roku ubiegłym sztafeta chłopców również zwyciężyła w zawodach gminnych. Udało się więc obronić tytuł. Trzeba też wspomnieć, że w roku szkolnym 2011/2012 nasi nieco starsi koledzy zdobyli brązowy medali Gimnazjady powiatowej. Te wcześniejsze osiągnięcia zobowiązują.

W słoneczne piątkowe przedpołudnie plan został wykonany w stu procentach! Prowadząc niemal nieprzerwanie, z małym kryzysem podczas  5 zmiany, zdobyliśmy mistrzowski tytuł. Każdy z uczestników (kolejno biegli Damian Handzlik, Łukasz Chromik, Patryk Sobik, Michał Matlak, Nikodem Marcinkiewicz oraz Michał Mateja) dał z siebie wszystko. Resztek złudzeń pozbawił drużynę z Pisarzowic biegnący jako ostatni Michał Mateja. Mimo, iż miał kilkanaście metrów straty na starcie narzucił bardzo mocne, wysokie tempo, które okazało się nieosiągalne dla nikogo w stawce. Z dużą przewagą wbiegł na linię mety jako pierwszy. Miejsce drugie zdobyli chłopcy z Pisarzowic, trzecie z Dankowic.

Kolejny etap- powiatowy- 8 października  w Zabrzegu. Trzymamy kciuki! Poniżej kilka zdjęć z zawodów inaugurujących sportowy rok szkolny.

Szymon Szymański