W dniu 24 września 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół z klas piątych wzięli udział  w wycieczce przedmiotowej z przyrody.Tym razem odwiedziliśmy Ogrody  Ogrody do zwiedzania Kapias w Goczałkowicach znajdują się w woj. śląskim.Obiekt z najstarszymi zakątkami nazwany jest „Stare Ogrody”.Prawie wszystkie okazy bogatej kolekcji roślinnej Starego Ogrodu posiadają tabliczkę z nazwą łacińską i polską.                  

W Ogrodach do Zwiedzania znajdują się liczne ławeczki,altanki,zaciszne miejsca,zacienione kąciki na upalne dni. Całość założenia jest przystosowana do swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych,rodziców z wózkami dziecięcymi.                 

W 2008 roku na powierzchni 4 ha w sąsiedztwie Starych Ogrodów rozpoczęto budowę Nowych.

Główne wydarzenia w ogrodach do zwiedzania to:

                   W maju-bardzo kolorowym miesiącu są Dni Otwarte Ogrodu w których na uczniów czekają dodatkowe atrakcje.Raz w roku w pierwszą sobotę lipca są nocne zwiedzania z przewodnikiem.

We wrześniu -„Kolory września”.Ogrody obfitują w jesienne dekoracje.

Oferowane są różne atrakcje dla dzieci:

-ścieżka edukacyjna,  

-ogrody w różnych stylach-zagroda wiejska,ogród japoński,angielski,tarasy widokowe,

-labirynt,

-igloo porośnięte roślinami,  

-skalniaki z różnych rodzajów skał,

-place zabaw,

-hotel dla owadów,                                                                                                                      

                                                                                         uczniowie klas piątych

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA