W kalendarz wycieczek naszej szkoły wpisuje się coroczny wyjazd uczniów klas czwartych do Miasteczka Ruchu Drogowego na bielskie Błonia. Tutaj pod okiem instruktor oraz nauczycielki techniki uczniowie zapoznają się z praktycznym zastosowaniem przepisów i zasad o ruchu drogowym. Czwartoklasiści odbywają trening przed czekającym ich egzaminem do karty rowerowej. Mając do dyspozycji rower, drogę ze znakami muszą umieć właściwie zachować się w ruchu ulicznym. Według poleceń i sugestii instruktora ćwiczą swoją sprawność. W razie błędu łatwiej nam pokonać trasę po raz kolejny wiedząc, że czuwa nad nami nauczyciel.
Lekcja jazdy w Miasteczku pozwala lepiej wchłaniać wiedzę teoretyczną zdobywaną na lekcjach, tor przeszkód pokonywany w szkole nie jest dla nas straszny. Wiedząc i trenując tutaj zdajemy sobie sprawę po co tak naprawdę uczyć się tyle teorii, znaków, jakie zagrożenia mogą wyniknąć, kiedy rozsądku brak. Tegoroczna wycieczka ze względu na prawdziwą polską złotą jesień należała do wyjątkowo udanych.