Od kilku lat gimnazjaliści, podobnie jak koledzy z klas IV-VI rywalizują wg podobnej formuły. Grają na boiskach typu „orlik”, w składach 6-cio osobowych (5 zawodników  w polu plus bramkarz). Zawody gminne rozgrywane są z braku boiska ze sztuczna nawierzchnią na boisku trawiastym. Odbywają się one w Wilamowicach, na obiekcie LKS „Wilamowiczanka”.

Tegoroczne zmagania odbywały się w dniu 25 września. Przy dosyć sprzyjającej pogodzie, na dobrze przygotowanym boisku zmierzyły się drużyny z trzech szkół gimnazjalnych. Losowanie wyznaczyło za pierwszego rywala gimnazjalistów z Pisarzowic. Po pierwszych nerwowych minutach zaznaczyła się przewaga naszej drużyny, udokumentowana jedną a później drugą bramką. Trochę nerwowo zrobiło się w końcówce meczu, kiedy przeciwnik zdobył gola na 2:1. Korzystny wynik się jednak nie zmienił i o awansie miał decydować mecz z Dankowicami (w meczu drugim drużyna z Dankowic pokonała Pisarzowice). Niestety, mówiąc krótko, decydujące starcie nam nie wyszło. Stracone w zbyt łatwy sposób bramki i ważny w sporcie brak szczęścia zdecydowały o porażce. Stosunkiem 4:1 zwyciężyły Dankowice i pewnie zapewniły sobie awans do półfinału powiatu. Na pocieszenie należy wskazać, że w reprezentacji naszej szkoły większość stanowili uczniowie klasy II i I. Jest więc okazja do rewanżu już za rok.

Szkołę reprezentowali: Michał Mateja, Damian Handzlik, Rafał Mitoraj, Norbert Foks, Michał Matlak, Michał Masny, Michał Foks, Michał Szymański, Kamil Rozner, Marcin Duda, Piotr Balcarczyk oraz Patryk Sobik.

Pragnę na koniec podziękować zarządowi klubu LKS „Wilamowiczanka”, a szczególnie Panu Arkadiuszowi Bieszczadowi, prezesowi klubu za umożliwienie rozegrania zawodów, przygotowanie dwóch boisk oraz udostępnienie szatni. Dzięki tej cennej pomocy turniej przebiegł bardzo sprawnie a zawodnicy mogli wykazać się pełnią swoich  piłkarskich umiejętności.

 

Szymon Szymański