Dnia 24 października 2014r. wszystkie grupy przedszkolne i uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli możliwość zwiedzić szlak Patrona, czyli ekspozycje poświęcone działalności Św. Józefa Bilczewskiego oraz wystawę znajdującą się na sali gimnastycznej zatytułowaną ,,Wielcy Naszej Szkoły”. Zwiedzający oglądali stare fotografie, dokumenty pochodzące ze zbiorów rodzinnych, rekwizyty, kroniki szkolne, księgi pamiątkowe, także te poświęcone rozbudowie szkoły oraz sali gimnastycznej. Pogłębili swoją wiedzę na temat historii szkoły oraz ludzi, którzy ją tworzyli. Zapoznali się z sylwetką wieloletniego nauczyciela, a później kierownika szkoły Józefa Latosińskiego oraz z twórczością pani Jadwigi Staneckiej.
Pamięć o tych niezwykłych ludziach będzie towarzyszyć następnym pokoleniom uczniów i nauczycieli.