W dniu 13 listopada 2014r. uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilamowicach na zajęcia „Bezpieczny pies”, „Bezpieczne dziecko” zorganizowane przez Polskie Centrum Dogoterapii z Czechowic- Dziedzic. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak zachować się , gdy zwierzę zaatakuje, czym jest mowa ciała psa, o czym należy pamiętać idąc na spacer z ulubieńcem, jak go prawidłowo nakarmić i jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie.


Opiekun psa wraz ze swoim pupilem rozbudził dużą ciekawość u dzieci, sprawił, że uczyły się nowych umiejętności z wielkim zaangażowaniem i poprawnie wykonywały polecenia. Na zakończenie ciekawej lekcji dzieci otrzymały zakładki do książki i dyplomy. Najbardziej jednak ucieszyły się z pamiątkowego zdjęcia i możliwości pogłaskania psa labradora- Largo.

                                                                                                                                                       Wychowawcy klas I