Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać

Jak co roku w dniu 11 listopada 2014 r. Szkoła w Wilamowicach włączyła się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym miasteczku.

Polska odrodziła się po 123 latach  niewoli dzięki patriotycznej aktywności narodu gotowego zawsze do dramatycznej walki o niepodległość i podejmującego trudne wyzwania współczesnego świata w obronie wartości zawartych w słowach „Bóg, honor, ojczyzna”. Te wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie staramy się zaszczepić naszym uczniom, by budzić w nich poczucie odpowiedzialności za przyszły kształt ojczyzny, pokój i wolność.

Udział w obchodach Święta Niepodległości jest żywą lekcją patriotyzmu, która rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w intencji ojczyzny i złożeniem  hołdu poległym  w walce o jej wolność. Następnie w Sali OSP odbyła się akademia środowiskowa dla upamiętnienia ważnych dla Polaków wydarzeń historycznych. Młodzi aktorzy z naszej szkoły pod okiem twórców programu i opiekunów: p. A. Kunickiej, p. M. Gawlik, p. I. Grzybowskiej , p. P. Tatoń- Praciak, p. B. Mynarskiej- Zarudzkiej oraz p. T. Stasiaka, p. A. Kajta – Bożek , p. E. Markiel przygotowali spektakl p.t. : „ Sen o Warszawie” przypominający dwa ważne wydarzenia : 96 – rocznicę odzyskania niepodległości  oraz 70 – rocznicę powstania warszawskiego. Program o bohaterach, którzy chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać zaciekawił uczestników spotkania. Został nagrodzony gromkimi brawami. Nie zabrakło  również u nas  w Dniu Narodowego Święta występów zespołu regionalnego , który podtrzymuje miejscowe tradycje i łączy pokolenia, a wszystko po to, „żeby Polska była Polską”.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Wilamowicach