W dniu 5 grudnia w naszej szkole z okazji mikołajek mieliśmy możliwość obejrzeć ciekawy spektakl iluzjonisty. Zaproszeniem na występ były czarujące kwiaty, które nagle wyłoniły się spod peleryny magika. Uczniowie uświadomieni zostali z pojęciem iluzja i magia. To pierwsze właśnie ma na celu przenieść nas w świat złudzeń.
Wszelkiego rodzaju sztuczki zręcznościowe z użyciem wstążki, kart, supełka i lejka z wodą. To triki wykonywane przy użyciu drobnych przedmiotów, przy stoliku, wokół którego skupiło się grono dzieciaków.
Iluzjonista nawiązując kontakt z publicznością prezentował swoje numery z humorystycznym dialogiem. Zapraszał do siebie chętnych uczniów, przedszkolaków, by udowodnić swoją sztuczkę. Przez chwilę poczuliśmy się w nieco innym świecie. Występowi towarzyszyła gustownie dobrana oprawa muzyczna. W trakcie seansu dowidzieliśmy się od prowadzącego, że został iluzjonistą dzięki żmudnym ćwiczeniom i samozaparciu w dążeniu do celu.